Nasi Twórcy

Poznaj swoich ulubionych twórców!

Katarzyna Jurczyk

Katarzyna Jurczyk

autorka

Kasia Jurczyk, ur. w 1985 r., wychowana na i przez wieś. Ukończyła fizykę medyczną oraz dziennikarstwo i komunikację społeczną. Pisarka, jedna z laureatek konkursu „Jak zostać ulubioną pisarką Polek”. Należy do Nieformalnej Grupy Literackiej „Płóczkowe Dziewczęta”.  Współautorka tomików opowiadań „Pod zieloną jemiołą”, „#książkowelove”, „Nadzieja” oraz „Muśnięcie Anioła”.  Kobieta wielu zainteresowań i pasji. Uwielbia polskie krajobrazy, stare książki i rozmowy z dziećmi. Obserwatorka relacji międzyludzkich. Na co dzień mama i żona.

 

Sylwia Kubik

Sylwia Kubik

autorka

Przez koleżanki po piórze określana jako Pani Burza. Jeśli się w coś angażuje, to robi to całym sercem. Tak też jest u niej z pisaniem. Tworzy powieści osadzone w wiejskich klimatach, słowem pokazując otaczającą ją rzeczywistość. Kocha las, kwiaty, gotowanie i historię. Jej opowieści relaksują, a zawarte w nich ciekawostki historyczne na długo zapadają w pamięć.

Powieść autorki „Miłość pod naszym niebem” została uznana za Książkę Roku 2020 w kategorii: proza polska. Za aktywne promowanie regionu otrzymała tytuł Osobowość Roku 2019 w kategorii Kultura, Osobowość Roku 2020 w kategorii Kultura, Ambasadorka Kultury Pomorza 2022 w kategorii literatura, Stypendystka Marszałka województwa warmińsko-mazurskiego w kategorii kultura.

Emilia Baczyńska-Majchrzycka

Emilia Baczyńska-Majchrzycka

ilustratorka

Od najmłodszych lat wiedziała, co chce robić w życiu. Tak też pokierowała swoją edukacją: najpierw liceum plastyczne, potem studia na Wydziale Grafiki. Nauka nie poszła w las, bo dzisiaj oprócz nałogowego rysowania (na wszystkim, co się nawinie) zajmuje się projektowaniem graficznym. Robi ilustracje do książek, projektuje okładki, współpracuje też z wydawnictwem, dla którego tworzy gry karciane dla dorosłych.
Kocha spacery po lesie i nad morzem. Uwielbia rękodzieło. W wolnym czasie czyta, maluje i układa puzzle.

Nic nie masz w koszyku